Rubinerna 2011-2012


Ledare: Lovisa Sköld, Stella Ohlsson och Kicki Bergqvist

Terminsavgift: 1000 kr 

(inkl. försäkring och medlemsavgift) 

Är du intresserad av att bli ledare eller till denna grupp maila till Mariefredsgf@outlook.com.
Vill man bli ledare får man en garanterad plats, man får arvode och behöver inte betala terminsavgiften.

Fyra platser kvar



Ordinarie träningstider

Träningstider

Tisdagar
17.00-19.00
Åkersskolans sporhall
Skolvägen 1, 647 52 Åkers Styckersbruk 

Träningstider

Lördagar UDDA veckor
13.00-14.30
Larslunda trupphall:
Arenavägen 1, 645 41 Strängnäs 

Träningstider

Söndagar JÄMNA veckor
15:15 -17.15
Åkersskolans sporthall 
Skolvägen 1, 647 52 Åkers Styckersbruk 


Extra träningstider

Träningstider

Torsdagar 
18.30-20.00
Mariefredsskolans gymnastiksal Ivarhallen
Specifika datum inför tävling
 

Kvällsläger Träningstider:

Lördagar vecka 5 den 3:e Februari
17:00 till 21:00
Larslunda trupphall

Lördag vecka 11 den 16:e Mars
17:30 till 21:30
Larslunda trupphall

Lördag vecka 13 den 30:e Mars Inställt pga (Påskafton)

Lördag vecka 14 den 6:e April
14:00 till 16:00
Larslunda trupphall

Träningstider

Lördagar ett tillfällen
16:00 till 18:00
Södertäljehallens trupphall

Vecka 16 Lördagen den 20 April

Övernattningsläger vecka 23

Start Lördag 8:e Juni kl.14:00
Slut Söndag 9:e Juni kl.16:00

Oppundahallen truppgymnastik
Adress: Västgötagatan 35, 641 36 Katrineholm


Vi kommer träna i Södertäljehallen en gång i månaden.
Södertäljehallen har:
* Ett fasttrack
* Ett airfloor
* Två tumblinggolv
* Två trampoliner
* Trampetter
* Klossgrop
* MD matta
* Friståendeyta

I Maj månad får vi sitta med och önska tider för Larslunda samt i Mariefredslokalerna. Vi kommer få bättre tider inför nästa läsår HT24/VT25. Därför får vi ta det som erbjuds nu. 

Vi kommer samarbeta med åker och kommer få samträna med dom i Larslunda på lördagar. Vi inväntar tider. Besked kommer i Januari.


Redskap som finns i åkerskolans sporthall
* Ett airfloor
* En långmatta
* En crashmatta
* Tre rullar i olika storlekar
* En flickiskudde
* Trampetter
* Plus övriga redskap som ingår i en kommunal hall 


Schema för Vårterminen 2024

Tisdagar: kl.17:00 - 19:00 Åker
Torsdagar: Specifika datum Ivarhallen lilla hallen i Mariefred
Lördag UDDA V: 13:00 - 14:00 Larslunda
Lördagar: tre tillfällen kl.16:00 - 18:00 Södertälje
Söndagar Jämna V: kl.15:15 - 17:15 Åker

Vecka 2: Sön den 14:e Januari - Terminsstart

Vecka 3: Tis den 16:e Januari - Åker
Vecka 3: Lör den 20:e Januari - Dagläger kl.13:00 till 16:00 i Larslunda
Vecka 3: Sön den 21:e Januari - Inställt pga Dagläger på Lördagen

Vecka 4: Tis den 23:e Januari - Åker 
Vecka 4: Sön den 28:e Januari - Åker 

Vecka 5: Tis den 30:e Januari - Åker
Vecka 5: Lör den 3:e Februari - Larslunda

Vecka 6: Tis den 6:e Februari - Åker
Vecka 6: Sön den 11:e Februari -

Vecka 7: Tis den 13:e Februari - Åker
Vecka 7: Sön den 18:e Februari - Larslunda

Vecka 8: Sportlov ingen gympa

Vecka 9: Tis den 27:e Februari - Åker
Vecka 9: Sön den 3:e Mars - Larslunda

Vecka 10: Tis den 5:e Mars - Åker
Vecka 10: Sön den 10:e Mars - Åker

Vecka 11: Tis den 12:e Mars - Åker
Vecka 11: Lör den 16:e Mars - Larslunda

Vecka 12: (Tis den 9:e Mars - Åker
Vecka 12: Sön den 24:e Mars -

Vecka 13: Tis den 27:e Mars - Inställt Åker (Påsklov)
Vecka 13: Sön den 31:e Mars - Inställt Larslunda (Påsklov)

Vecka 14: Lör den 6:e April - Larslunda
Vecka 14: Sön den 7:e April - Åker

Vecka 15: Tis den 9:e April - Åker
Vecka 15: Sön den 14:e April - Larslunda

Vecka 16: Tis den 16:e April - Åker
Vecka 16: Lör den 20:e April - Södertälje
Vecka 16: Sön den 21:e April -

Vecka 17: Tis den 23:e April - Åker
Vecka 17: Sön den 28:e April - Larslunda

Vecka 18: Tis den 30:e April - Åker
Vecka 18: Sön den 5:e Maj - Åker

Vecka 19: Tis den 7:e Maj - Åker
Vecka 19:
Sön den 12:e Maj - Larslunda

Vecka 20: Tis den 14:e Maj - Åker
Vecka 20: Sön den 19:e Maj - Åker

Vecka 21: Tis den 21:e Maj - Åker
Vecka 21: Sön den 26:e Maj - Larslunda

Vecka 22: Tis den 28:e Maj - Åker
Vecka 22: Sön den 2:e Juni - Åker

Vecka 23: Tis den 4:e juni - Åker
Vecka 23: Lör den 8:e Juni - Inställt i Larslunda
Vecka 23: Sön den 9:e Juni - Övernattnings läger i Katrineholm

Vecka 24: Tis den 11:e Juni - Åker
Vecka 24: Sön den 16 :e Juni - Åker

Vecka 25: Tis den18:e Juni - Avslutning: mer info kommer inom kort om denna dag


Du kan även göra din anmälan här, för gruppen Rubinerna.